witaj

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapraszamy do naszego sklepu, a w wolnej chwili do poczytania naszego bloga, w którym znajdziesz ciekawe historie, teksty z życia wzięte, opisy przeprowadzonych lub planowanych renowacji, DIY.

odwiedż nas również
do góry
  /    /  FAQ
Co sprzedajemy?

U nas znajdziesz zarówno produkty nowe, projektowane i tworzone przez nas,  jak i meble, przedmioty użytkowe po renowacji (głównie z lat 60′ i 70′) a także po redesignie. W naszej kolekcji znajdziesz także meble, produkty tekstylne, akcesoria dekoracyjne oraz produkty użytkowe.

Czym są produkty po renowacji?

Zajmujemy się głównie renowacją mebli z okresu lat 60′ i 70′. Szczególnie upodobaliśmy sobie kultowe klasyki polskiego designu, ale znajdziesz u nas również meble np. skandynawskie, niemieckie, czechosłowackie. Niezwykle ważną zasadą MANU w renowacji jest poszanowaniem oryginalnego projektu. Nie zmieniamy formy mebla, stosujemy takie materiały, kolory i wykończenia, aby podkreślały pierwotny design i zamysł projektanta.

Czym są produkty po redesignie?

Redesign często idzie w parze z renowacją, jednakże nie przedmiotów, mebli jako całość, ale jako ich części. Tworzymy np. lampy, stoliki itp. z elementów, które kiedyś były częścią, nieraz zupełnie innych przedmiotów, a poprzez nowe połączenia stają się zupełnie nowymi przedmiotami użytkowymi, nieraz z inną funkcją i przeznaczeniem.

Jakie wartości są dla nas ważne?

Stawiamy na jakość materiałów i wykonania. Wszystkie produkty powstają ręcznie w naszym warsztacie. Nie tworzymy rzeczy masowych. Nie da się zrobić wszystkiego samemu, dlatego w naszym zespole bywają: tapicer, pomysłowy stolarz, firma krawiecka, spawacz itd. Współpracujemy z wieloma hurtowniami tkanin i materiałów tapicerskich, w których kupujemy wysokiej jakości i sprawdzone materiały.

z jakich materiałów tworzymy?

Stawiamy głównie na naturalne materiały. Szczególnie upodobaliśmy sobie drewno, które przybliża nas do ukochanej natury. W swoich projektach zazwyczaj sięgamy do wysokiej jakości sklejki (brzozowej, bukowej, dębowej). Niektóre projekty powstają z litego drewna np. dębowego, bukowego. Nie stronimy również od połączeń różnych materiałów ze sobą, jak: beton, metal, drewno.

dlaczego MANU?

Bo nie tworzymy rzeczy masowych, jesteśmy manufakturą, a nie fabryką designu. Po drugie, nasze wszystkie meble i przedmioty wytwarzana są ręcznie. Nasza nazwa pochodzi od łacińskiego słowa “manus”, które oznacza rękę. Po trzecie chcemy być blisko natury. MANU m.in. w języku hawajskim znaczy ptak. Formy, kształty, kolory, które dostrzegamy w naturze są dla nas niekończącym się źródłem inspiracji…

skąd pasja do designu lat 60 i 70-tych?

Meble z tych lat nie są wyłącznie kawałkiem drewna obleczonym w materiał, ale mają duszę. Pasja zaczęła się od historii dwóch foteli projektu prof. Edmunda Homa, które uratowaliśmy od śmietnikowego porzucenia i zapomnienia. Wówczas zapragnęłam, aby opowiadać historię mebli z tych lat i prezentować ich nowe wcielenia, które być może staną się początkiem tego, co stworzycie wspólnie: Waszej nowej historii, którą napiszecie razem w Waszym domu.

Skąd nasze pomysły?

Zapewne z miłości do designu, ale przede wszystkim do tego co piękne i prawdziwe. Pomysły często powstają w bardzo dziwnych okolicznościach i miejscach. Zobaczymy kawałek drewna, które kiedyś było częścią większej całości i nagle rodzi się ” to coś” w głowie. Przyznam, że nie każdy pomysł znajduje swoją realizację:) ale nie o to przecież w tym wszystkim chodzi…

zakupy w naszym sklepie

Termin realizacji
Zamówienie wysyłamy od 2 do 5 dni od daty złożenia zamówienia. Pamiętajmy, iż MANU design jest manufakturą designu i czas realizacji może się zmienić, np. w przypadku:  indywidualnego zamówienia lub braków magazynowych, o czym wcześniej Klient jest informowany. Warunkiem realizacji zamówienia jest przedpłata całej należności za zamówiony towar. Nie dotyczy to sytuacji, w której wybrano opcję gotówkową przy odbiorze osobistym.

 

Wysyłka
Paczki wysyłamy w każdy dzień roboczy. Czas i forma dostawy dla Klientów zgodna jest ze standardami firm kurierskich. Zazwyczaj wynosi 24h od momentu odebrania paczki przez kuriera. Paczki wysyłane są za pośrednictwem portalu apaczka.pl, która skupia większość dostępnych w Polsce firm i usług kurierskich. Staramy się tak dobierać usługę kurierską, aby była ona możliwie jak najlepsza i najtańsza dla kupującego w naszym sklepie.

 

Płatności
Wszystkie ceny w naszym sklepie podane są w polskich złotych (PLN). Cena nie zawiera kosztów przesyłki. Złożone zamówienia można opłacić korzystając z dostępnych form płatności:
– przelew tradycyjny / przedpłata za zakupy przed wysyłką towaru
– zapłata za pośrednictwem systemu płatności PayPal / przedpłata za zakupy przed wysyłką towaru
– zapłata przy odbiorze Towaru (forma gotówkowa)

Do każdego zakupionego towaru załączamy dowód zakupu.

 

Przelew na konto
Przelew w formie tradycyjnej należy dokonać na konto MANU design:
Bank pko bp: 24 1020 4900 0000 8502 3094 3300

koszty przesyłki

Paczki wysyłane są za pośrednictwem portalu apaczka.pl, która skupia większość dostępnych w Polsce firm i usług kurierskich. Szczegółowy regulamin doręczania przesyłek dostępny jest na stronach internetowych pośredników kurierskich.  Ze względu na to, iż każdy produkt w naszym sklepie ma inne gabaryty (wymiary i wagę), a także jest pakowany w inny sposób, koszty przesyłki są dobrane indywidualnie do każdego produktu. Koszty przesyłki wahają się średnio od 15 zł do 200 zł. Staramy się tak dobierać usługę kurierską, aby była ona możliwie jak najlepsza i najtańsza dla kupującego w naszym sklepie.

 

czy mogę anulować zamówienie?

Oczywiście, że tak. Jeżeli zamówienie nie zostało opłacone – wystarczy przesłać e-mail z informacją o rezygnacji z transakcji kupna na nasz adres mailowy: alicja@manudesign.eu. W wiadomości nie zapomnij umieść link do zamówienia, którego dotyczy zapytanie lub jego numer.

Masz również prawo zrezygnować z towaru po jego zakupie, opłaceniu i otrzymaniu. Takie prawo przysługuje ci do 14 dni od daty transakcji zakupu. W regulaminie znajdziesz informację jak przygotować towar do zwrotu, a także inne informację który dotyczą zwrotu towarów lub ich reklamacji.

Reklamacje i zwroty

Po otrzymaniu przesyłki możesz w obecności kuriera dokładnie sprawdzić otrzymany towar. W przypadku stwierdzenia wady, usterki spisz protokół i zrób dokumentację zdjęciową, będzie to podstawą reklamacji przesyłki.

Jeżeli Towar ma wadę fizyczną lub prawną (rękojmia) obowiązują nas zasady określone w przepisach kodeksu cywilnego (Dz.U.2016.380 ze zm.), więcej informacji znajdziesz w naszym regulaminie: https://manudesign.eu/regulamin/

Gwarancja

Odpowiedzialność Sklepu za wady fizyczne lub prawne wygasa po upływie dwóch lat od dnia wydania towaru. Przed upływem tego terminu Kupujący może nas poinformować o wadzie towaru. Więcej informacji znajdziesz w regulaminie, na temat zwrotów i reklamacji: https://manudesign.eu/regulamin/

gdzie szukać regulaminu sklepu

Regulamin naszego sklepu znajdziesz w dolnym menu, w sekcji dla Ciebie lub pod linkiem: https://manudesign.eu/regulamin/